Awards

SERTİFİKA VE ÖDÜLLER

Calista Luxury Resort yaşanası temiz bir dünya felsefesi ile turizmde çevre konusunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez verilen en önemli çevre duyarlılık belgesi Yeşil Yıldız’a sahiptir. Bunun yanı sıra; Çevre ve Sürdürülebilirlik alanında Turofed Beyaz Yıldız Ödülünü almıştır. Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü, TUI Umwelt Champion ve Travellife Gold ödülleri ile çevre, sürdürülebilirlik konusundaki çalışmaları, sahil temizliği tescillenmiştir.

Hizmet, kalite, misafir memnuniyeti kapsamında konukların yaptığı değerlendirmeler neticesinde; Zoover Ödülü, Tripadvisor Travellers’ Choice Ödülü, Tripadvisor Mükemmellik Sertifikası 2013, Top Hotels Quality Award for Hospitality Excellence Ödülü, Otel Puan.com. Özel Ödülü, Otel Puan.com Gümüş Puan Ödülü ile onurlandırılmıştır.

QM AWARDS tarafından yapılan değerlendirilmelerde; Calista Luxury Resort Türkiye’nin En İyi Yönetilen Yeşil Oteli, Türkiye’nin En İyi Yönetilen Çevreci Oteli, Türkiye’nin En İyi Yönetilen Resort Akdeniz Oteli ve Türkiye'nin En İyi Yönetilen Luxury Oteli ödüllerine layık görülmüştür. Türkiye’nin en büyük turizm yatırımlarının seçildiği araştırma kapsamında 13 farklı kategoride yapılan değerlendirmede “En İyi Kıyı Otelleri” birincisi ve “En Başarılı Turizm Yatırımı” seçilmiştir.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen “Anadolu Markaları” yarışmasında turizm birincisi ödülü ile onurlandırılmıştır. 2017 yılında TUI Deutchland tarafından tesis içerisindeki hayvanların korunması, beslenmesi, sağlığı, hijyeni ve hayvan hakları konusunda uluslararası kriterleri yerine getirerek “Hayvan Dostu Otel” ödülü ile taçlandırılmıştır. Gastronomi alanında 3 Gold Trophies, 7 gold medals, 16 silver medals, 28 bronze medals, 15 Merit Awards olmak üzere toplamda 69 adet ödül alınmıştır.
DETAYLAR