about calista
Calista

CALISTA

Calista; ismini mitolojideki bir kraliçeden alan güzeller güzeli bir genç kızdır. Güzelliği ile gurur duyar ve bu güzelliği ebedileştirmek adına her şeyi göze alır. Sonunda istediğini elde eder.

Tanrıçaları kıskandıracak bir güzellikle ışıldamaya başlar ve dış güzelliğini ruh güzelliğiyle birleştirerek kendini iyilikler yapmaya adar. Bir süre sonra ruhu o kadar güzelleşir ki bir ölümlü olarak kalması artık imkansızdır. Calista güzellik tanrıçasıdır ve saf güzelliği yansıtır.

Calista kusursuz güzellik, güzellik tanrıçası…

Calista Luxury Resort bir Özkar İnşaat projesidir.

www.ozdogan.com.tr
Dünyanın en farklı otel projesini hayata geçirerek bu anlamda Türkiye'de ve dünyada ilk sıralara yerleşen Calista Luxury Resort; mimarisinden hizmet kalitesine kadar sunduğu farklı konseptle kendini ortaya koyuyor. A class misafirlere standartların üzerinde hizmet veren Calista Luxury Resort, 5 yıldızlı deluxe otel olmasının yanı sıra turizme farklı bir soluk getiren, kalite ve estetiğin ön planda olduğu bir otel olarak Antalya / Belek bölgesinde hizmet veriyor.

Calista Proje Öncesi


Calista Luxury Resort’un yapımına 2005 yılında başlanmıştır. Daha önce turizmde yatırımı olmayan Özkar İnşaat’ ın bu alandaki ilk projesidir. Diğer projelerinde olduğu gibi Calista projesinde de Özkar; maliyet kaygısıyla değil, kalite vurgusu ile hareket ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Calista projesindeki temel felsefe ise yapılabilecek her şeyin en iyisi ve en kalitelisini yapmaktır.

Proje ve Mimari


Mimarinin büyük önem taşıdığı ve bu konudaki farklılığını sadece Türkiye’ de değil, tüm dünyada kanıtlayan Calista Luxury Resort’ un dış mimarisi Almanya’ nın en önemli mimarlık şirketlerinden olan GMP, iç mimari dizaynı ise İngiliz Solano tarafından yapıldı.

GMP


Dünyanın en başarılı mimarlık firmalarından biri olan Alman GMP firması, Calista Luxury Resort’un mimarisine de imza atan firmadır. 1965 yılında Meinhard von Gerkan ve Volkwin Marg tarafından kurulan GMP’nin ilk projesi Berlin Tegel Airport projesidir. Son dönemlerde Foshan Century Lotus Sports Center (Çin), National Conference Center in Hanoi (Vietnam), Siemens Center (Shanghai), Wuxi Administration Centre Taihu (Çin) , FIFA World Cup 2010 (Güney Afrika), Royal Institute of British Architects (RIBA), (Londra), Architekturwerkstatt (Hamburg), Abbe-Zentrum Beutenberg (Almanya), Stone for the Grand Theatre in Qingdao (Çin) gibi dünyanın en önemli mimari projeleri de GMP imzasını taşımaktadır. Merkez binası Hamburg’ta olan GMP’nin çalıştığı ülkelerin başında ise Çin, Vietnam, Rusya, İtalya, İspanya, Litvanya, Lüksemburg ve Calista projesiyle de Türkiye bulunmaktadır. Firmanın felsefesinde ise şunlar yatıyor: Açık ve net bir çözüm, basit, değerli ve fonksiyonel işler…

Solano


Calista Luxury Resort mimarideki hassasiyetini iç mimaride de kusursuz bir şekilde göstermektedir. Dünyanın en ünlü iç mimarlık firmalarından biri olan İngiliz Solano, otelin tüm iç mimarisini üstlenmiştir. Dünya çapında 280 önemli projeye imza atan Frank Solano, Calista projesinde tüm çalışmalarının birleşimi olan yepyeni bir konsept yarattığını söylemektedir. Yaptığı işte ruhunu ortaya koyduğunu söyleyen Solano; - Çalıştığınız projenin bulunduğu alan her şeyden önce insanın içinde bir ruh uyandırır. Ve bütün çalışma böyle başlar. Calista büyülü bir yerin üzerine kurulu. Deniz, doğa, hava, her şey mükemmel. Bana ilham veren şeylerden biri de buydu. Çok keyifle çalıştım. Belek bölgesini ilk gördüğümde ve Calista projesini ilk duyduğumda kendime parçalarımdan bir bütün yaratmalıyım dedim. Bugüne kadar yaptığım işlerden parçalar koydum. Bendeki parçaları da ekleyerek ortaya bambaşka bir şey çıkarmaya çalıştım. Ve her şey aslını buldu.- diyor.

Hizmet Konsepti


Kalitenin temel ilke olarak benimsendiği Calista’nın en önemli farklılıklarından biri de misafir profilinin en üst seviyede olmasıdır. A class müşteriye hizmet veren Calista Luxury Resort’ ta, misafirlerin tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve büyük bir özenle hazırlanmıştır. Standartların oldukça yüksek olduğu otelde Calista'ya özgü “A' la Carte All Inclusive” sistemiyle hizmet sunulmaktadır. Otelde her türlü konfora sahip Superior Oda'ların yanı sıra konseptli villalar, süit ve delüks odalar da bulunmaktadır. Restaurant, bar, spa ve spor alanlarının oldukça lüks ayrıntılarla hazırlandığı Calista’ da uluslararası şirket toplantılarının yapılabileceği ve iş adamlarının çalışmalarını sürdürebileceği özel donanımlı mekanlar da yer almaktadır.

ÖZKAR İNŞAAT SAN.VE TİC.A.Ş
CALISTA LUXURY RESORT
Taşlıburun Mevkii P.K 104
Kadriye / Serik / ANTALYA
BAŞKENT V.D 698 004 2624